5 יתרונות להליכה בבוקר

5 יתרונות להליכה בבוקר? כשאתה מתעורר בבוקר, ייתכן שתנועה לא תהיה בראש סדר העדיפויות שלך. אבל להתחיל את היום בטיול

5 יתרונות להליכה בבוקר

5 יתרונות להליכה בבוקר

5 יתרונות להליכה בבוקר? כשאתה מתעורר בבוקר, ייתכן שתנועה לא תהיה בראש סדר העדיפויות שלך. אבל להתחיל את היום בטיול – בין אם זה בשכונה שלך או חלק מהנסיעה לעבודה או לבית הספר – יכול להציע לגוף שלך מספר יתרונות בריאותיים.

להלן 5 סיבות מדוע כדאי להתחיל את היום שלך על ידי ביצוע של כמה צעדים. יש גם כמה טיפים כדי להכניס את זה בצורה חלקה לשגרת היומיום שלך.

1. אנרגיה לכל היום

להתחיל את היום בהליכה עשויה לתת לך יותר אנרגיה לאורך היום. אם נלך בחוץ, זה נכון במיוחד: מחקרים מראים שמבוגרים שהלכו 20 דקות בחוץ חוו יותר חיוניות ואנרגיה מאשר אלו שהלכו 20 דקות בתוך הבית. מחקר קטן מצא ש-10 דקות של הליכה במדרגות היו ממריצים יותר מכוס קפה עבור 18 נשים שחשו חוסר שינה. בפעם הבאה שתזדקקו לחיזוק אנרגיה בבוקר או שתרגישו עייפות כשאתם מתעוררים, אולי תרצו לנסות לטייל.

2. שיפור את מצב הרוח שלך

יש יתרונות פיזיולוגיים גם להליכה בבוקר. הליכה עשויה לעזור:

  • לשפר את ההערכה העצמית
  • להגביר את מצב הרוח
  • להפחית לחץ
  • להפחית חרדה
  • להפחית עייפות
  • להקל על תסמיני הדיכאון או להפחית את הסיכון לדיכאון

לקבלת התוצאות הטובות ביותר, נסה ללכת במשך 20 עד 30 דקות לפחות 5 ימים בשבוע.

3. השלם את הפעילות הגופנית שלך במשך היום

יתרון אחד בהליכה בבוקר הוא שתשלים את הפעילות הגופנית שלך במשך היום – לפני שכל חובה אחרת של משפחה, עבודה או בית ספר תפיל אותך. הנחיות הפעילות הגופנית ממליצים למבוגרים בריאים להשלים לפחות 150 עד 300 דקות של פעילות גופנית בעצימות בינונית בשבוע. נסו להשלים הליכה של 30 דקות 5 בקרים בשבוע כדי לעמוד בדרישות אלו.

4. זה עשוי לעזור לך לרדת במשקל

הליכה בבוקר עשויה לעזור לך לעמוד ביעדי הירידה במשקל שלך. הליכה בקצב מתון במשך 30 דקות יכולה לשרוף עד 150 קלוריות. בשילוב עם תזונה בריאה ואימוני כוח, אנחנו עשויים לראות ירידה במשקל!

5. למנוע או לנהל מצבים בריאותיים

הליכה יכולה להציע יתרונות רבים לבריאות שלך, כולל חיזוק החסינות שלך, כמו גם מניעה וסיוע בניהול מצבים בריאותיים שונים. מחקרים מראים שהליכה של 30 דקות ביום יכולה להפחית את הסיכון למחלות לב ב-19 אחוזים. אם אתה חי עם סוכרת, הליכה עשויה גם לסייע בהורדת רמות הסוכר בדם. זה אפילו יכול לעזור להגדיל את תוחלת החיים שלך ולהפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם וסוגי סרטן מסוימים.

הפוך את זה לחלק מהשגרה שלך

תארגנו בגדים לצעידה בבוקר בלילה הקודם. השאירו את הגרביים ונעלי הספורט שלך ליד הדלת כדי שלא תצטרכו לחפש אותם בבוקר.
נסו להגדיר את השעון המעורר שלך ל-30 דקות קודם לכן כדי שתוכל להיכנס להליכה של לפחות 20 דקות בבוקר.
אם אין לך הרבה זמן בבוקר, שקול להפוך את ההליכה לחלק מהנסיעה שלך. אם אינך יכול ללכת את כל הדרך לעבודה, חנה רחוק יותר מהמשרד שלך כדי שתוכל ללכת ברגל מהמכונית שלך.

האם אהבת את הכתבה?

332 אהבו
Upvote Downvote

מאת ONEBODY.CO.IL

וואן בודי - אתר הכושר של ישראל: יוצרים לישראלים בית חם ומקצועי לכל תחום הכושר, תזונה נכונה ואורח חיים בריא על ידי תוכן איכותי, מקצועי, צעיר ומעניין.

אימון בקבוצות

אימון בקבוצות: יותר יתרונות בריאותיים

4 יתרונות לאימון כוח

4 יתרונות לאימון כוח