4 יתרונות לאימון כוח

4 יתרונות לאימון כוח? כמובן שיש יותר אך כאן נרכז את החשובות ביותר אם אתה יכול לעשות דבר אחד כדי לשפר את הבריאות שלך

4 יתרונות לאימון כוח

4 יתרונות לאימון כוח

4 יתרונות לאימון כוח? כמובן שיש יותר אך כאן נרכז את החשובות ביותר אם אתה יכול לעשות דבר אחד כדי לשפר את הבריאות שלך, אימוני כוח צריכים להיות בראש הרשימה שלך. זה כרוך בשימוש בקבוצת שרירים אחת או יותר לביצוע משימה מסוימת, כגון הרמת משקל או כפיפה.

בשל מאגר ההוכחות ההולך וגובר התומכים ביתרונותיו הרבים, אימוני כוח הפכו לחלק בסיסי ברוב תוכניות האימון. אם אי פעם שקלת אימוני כוח, אתה עשוי לתהות איך זה יועיל לחיים שלך.

1. מחזק אותך: אימוני כוח עוזרים לך להתחזק.

צבירת כוח מאפשרת לך לבצע משימות יומיומיות הרבה יותר קלות, כגון נשיאת מצרכים כבדים או התרוצצות עם הילדים. יתר על כן, זה עוזר לשפר את הביצועים האתלטיים בענפי ספורט הדורשים מהירות, כוח וכוח, והוא עשוי אפילו לתמוך בספורטאי סיבולת על ידי שימור מסת שריר רזה.

2. שורף קלוריות ביעילות

אימוני כוח עוזרים להגביר את חילוף החומרים בשתי דרכים:

  • ראשית, בניית שריר מגבירה את קצב חילוף החומרים. השרירים יעילים יותר מבחינה מטבולית ממסת שומן, מה שמאפשר לשרוף יותר קלוריות במנוחה.
  • שנית, מחקרים מראים שקצב חילוף החומרים גדל עד 72 שעות לאחר אימון כוח. זה אומר עדיין נשרוף קלוריות נוספות שעות ואפילו ימים לאחר האימון.

3. מפחית שומן בטני

שומן המאוחסן סביב הבטן, במיוחד שומן קרביים, קשור לסיכון מוגבר למחלות כרוניות, כולל מחלות לב, מחלת כבד שומני לא אלכוהולי, סוכרת מסוג 2 וסוגים מסוימים של סרטן. מחקרים רבים הראו את היתרון של אימוני כוח להפחתת שומן הבטן והגוף הכולל.

4. יכול לעזור לך להיראות רזה יותר

ככל שתבנה יותר שריר ותאבד שומן, תראה רזה יותר. הסיבה לכך היא שהשריר צפוף יותר משומן, כלומר הוא תופס פחות מקום בגוף: קילו עבור קילו. לכן, אנו עשויים לאבד סנטימטרים מהמותניים גם אם לא נראה שינוי במשקל.

לסיכום

אימוני כוח מספקים יתרונות רבים, כמו סיכון נמוך יותר למחלות כרוניות, הערכה עצמית טובה יותר וסיכון מופחת לפציעות ונפילות.

אהבת את הכתבה?

388 Points
Upvote Downvote

מאת ONEBODY.CO.IL

וואן בודי - אתר הכושר של ישראל: יוצרים לישראלים בית חם ומקצועי לכל תחום הכושר, תזונה נכונה ואורח חיים בריא על ידי תוכן איכותי, מקצועי, צעיר ומעניין.

5 יתרונות להליכה בבוקר

5 יתרונות להליכה בבוקר

2 תנוחות יוגה

2 תנוחות יוגה: הפחתת סטרס