אוסטאופורוזיס: איך למנוע נפילות מיותרות

אוסטאופורוזיס היא מחלה שכיחה ונפוצה ביותר העלולה להשפיע על נפילות מוגברות. המאמר הזה יתן לכם טיפים כדי למנוע מה זה לקרות או לפחות להפחית

אוסטאופורוזיס

אוסטאופורוזיס: איך למנוע נפילות מיותרות

אוסטאופורוזיס, להלן טיפים כדי למנוע את זה לקרות לך או ליקיריך:

למד על התרופות שלך

על מנת למנוע נפילות, שוחח עם הרופא שלך על תרופות מתאימות ועל המינונים הנכונים. הקפד לדון באינטראקציות בין תרופות שעלולות להיות להן תופעות לוואי או עצבנות מוגברת, שעלולה להוביל לנפילות.

ספרו לרופא על נפילות קודמות

ייתכן שנפלת בעבר או הצלחת לא ליפול בגלל שמישהו עזר לך. הקפד לדון במקרים אלה בבירור כדי לתת לרופא שלך תמונה ברורה של מה יכול להיות הגורם לנפילות וכיצד אתה יכול להפחית אותן.
השתמש בבטיחות בחדר האמבטיה. חדרי אמבטיה הם אזור בו מתרחשות רוב הנפילות, הן בקרב קשישים והן בקרב צעירים. ודא שאתה מתקין מחצלות או אריחים נגד החלקה לפי הצורך. התקן תכונות בטיחות, כגון מוטות אחיזה שיעזרו לך לאחוז. כמו כן, שקול להחזיק קו טלפון בחדר האמבטיה כדי שתוכל להתקשר לעזרה במידת הצורך.

מעליות ומדרגות

מדרגות הן אזור נוסף בו נפילות עלולות להיות מסוכנות. אם יש לך ברכיים חלשות או קושי בטיפוס, שקלו לעשות שיפוץ ולהתקין רמפה במקום מדרגות. תהליכים כאלה יכולים להיות יקרים, ולכן אפשרויות זולות יותר כוללות התקנת מעלית מדרגות כדי להקל עליך להתנייד.

נעלו נעליים מתאימות עם אחיזה טובה וריפוד

הימנע ככל יכולתך מלנעול עקבים בתוך הבית, ואם אתה יכול לוותר על אלה לגמרי למען בטיחותך, זה יהיה הכי טוב. קנה נעליים נוחות או נסה נעליים המציעות ריפוד ותמיכה טובה לגב. עקבים אורטופדיים הם רעיון נהדר עבור אלה עם בעיות הקשורות לאוסטאוארתריטיס.

הקפד לעבור בדיקות עיניים קבועות.

חדות הראייה או היעדרה היא סיבה לנפילות לפעמים. בדוק את העיניים שלך וודא שאתה מעדכן את משקפי המרשם שלך בעת הצורך אם יש לך לקות ראייה.
התעמלו באופן קבוע והמשיכו לנוע. זוהי דרך טובה לשמור על עצמך בכושר ופעיל. אובדן גמישות ומסת עצם נמוכה מחוסר תנועה יכולים גם להוביל לנפילות גדולות יותר. להיות פעיל ואכילה נכונה, כמו גם נטילת תוספי סידן הם כולם גורמים חשובים כדי למנוע נפילות ולחיים בריאים ובטוחים.

בטיחות בבית

ודא שהבית שלך מתוחזק היטב. אם יש לך רהיטים רופפים או שטיחים שנוטים להכשיל אנשים, הסר אותם. התקן תאורה בכל מקום שנדרש, במיוחד באזורים מוארים עמומים שבהם אתה יכול למעוד או ליפול בגלל חוסר אור. נקה קרח ושלג מהשביל, ושמור על ביתך בטוח עבורך ועבור יקיריכם. במיוחד אם סובלים מאוסטאופורוזיס

אם תיפול

ישנן מספר דרכים להפחית את ההשפעה של נפילה. נסו לא ליפול הצידה או ישר למטה, מכיוון ששברים בירך מתרחשים לרוב בכיוונים אלו. נסו ליפול קדימה או לנחות על הישבן. שבר ביד נרפא מהר יותר, ועם פחות סיבוכים, מאשר שבר בירך; עדיף לנחות על הידיים מאשר על הירך. נסה לאחוז במשטח מוצק (כלומר דלפק) כאשר אתה נופל. אתה יכול גם לשאול פיזיותרפיסט על לבישת כרית ירך באופן קבוע.

וואן בודי ממליצים לעדכן את הרופא המומוחה בכל נפילה ואף הקטנה ביותר כדי לשלול פגיעות כאלה ואחרות.

אהבת את הכתבה?

367 Points
Upvote Downvote

מאת ONEBODY.CO.IL

וואן בודי - אתר הכושר של ישראל: יוצרים לישראלים בית חם ומקצועי לכל תחום הכושר, תזונה נכונה ואורח חיים בריא על ידי תוכן איכותי, מקצועי, צעיר ומעניין.

אוויר צח

אוויר צח: 5 סיבות מדוע זה חשוב למנטליות

סקירה: מזרן פאזל לאימונים ולילדים – המוצר שכדאי להכיר