3 טיפים להפחתת פציעות בחדר כושר

3 טיפים להפחתת פציעות בחדר כושר: הצטרפת לאחרונה לחדר כושר או חזרת להתאמן לאחר הפסקה ארוכה? ייתכן שיש סיכון לעשות יותר מדי מוקדם מדי.

3 טיפים להפחתת פציעות בחדר כושר

3 טיפים להפחתת פציעות בחדר כושר

3 טיפים להפחתת פציעות בחדר כושר: הצטרפת לאחרונה לחדר כושר או חזרת להתאמן לאחר הפסקה ארוכה? ייתכן שיש סיכון לעשות יותר מדי מוקדם מדי. היתרונות הגופניים והנפשיים של פעילות גופנית סדירה ידועים היטב, וייתכן שתהיו להוטים להמשיך מהמקום שהפסקתם עם משטר האימונים שלכם.

עם זאת, אם לא התעמלת באופן קבוע מזה זמן מה (או אי פעם!), ללא טיפול ותשומת לב אתה עלול להיות בסיכון גבוה יותר לפציעה – ככל הנראה פציעת עומס יתר (הרמת משקל רב מדי) או פציעת שימוש יתר. (עושה יותר מדי).

עומס אימונים

חשוב להבין את האיזון בין האימון שלך לבין היכולת של הגוף שלך להתמודד עם מה שאתה מבקש ממנו לעשות – זה ידוע בשם 'עומס אימון'. העמסת הרקמות שלך על ידי פעילות גופנית היא בריאה ומקדמת שיפורים בריפוי, כושר וכוח. עם זאת, סביר יותר שתפצע את עצמך אם תגדיל את זה מהר מדי, או אם לא תיתן לעצמך מספיק זמן להחלים, מכיוון שהרקמה לא מסוגלת להתמודד.

3 טיפים לאימון בטוח לאחר הפסקה מחדר הכושר:

1. קח את זה לאט

באופן מציאותי, אם הייתה לך הפסקה באימונים שלך, לא תוכל להמשיך בדיוק מהנקודה שבה הפסקת. תתבוננת לרמה שלפני הנעילה הזו בהדרגה, אז ייקח זמן לחזור לשם בשלום.

זה אומר שאתה צריך להציג פעילות גופנית חדשה, או להגדיל אותה, בהדרגה. זה יכול להיות הקילומטראז', המהירות, האינטנסיביות או התדירות או כמות המשקל המורמת. ודא שאתה פועל לפי כלל 10%, כלומר הגדלת הפעילות שלך ב-10% לא יותר משבוע. אז אם אתה רץ 10 מייל בשבוע אחד, רוץ 11 מייל בשבוע הבא. או אם אתה מרים 50 קילו, לכו על 55 קילו בשבוע שאחרי. חשוב גם לוודא שהצורה והטכניקה שלך נכונות לפני שאתה מגדיל את הקושי, כדי שלא תוסיף מאמץ מיותר.

2. קח הפסקות

עם כל כך הרבה הצעות בחדרי הכושר שוב, זה יכול להיות מפתה לארוז את לוח האימונים שלך. אבל חלק לא פחות חשוב במציאת האיזון הוא שילוב מספיק מנוחה. ימי ההתאוששות נותנים לרקמות שלך זמן לתקן, אז עליך לקחת אותם לשבוע שלך בעת תכנון האימונים שלך.

כדאי לזכור גם שישנם גורמים רבים אחרים שיכולים לתרום לפציעה ולתיקון; בריאות נפשית, תזונה ושינה חשובים לא פחות וכולם יכולים להשפיע על מידת ההסתגלות של הגוף לפעילות גופנית.

3. תשקלו מאמן אישי

כאשר אינך מתאמן, זה יכול להיות רעיון טוב להתייעץ עם איש מקצוע כדי לחזור למסלול. המאמנים האישיים המנוסים שלנו יכולים לסייע לך ביצירת תוכנית אימונים מותאמת אישית כדי לעזור לך להשיג את המטרות שלך, תוך הקפדה על מעקב אחר עצות 1 ו-2.

מאמן אישי יכול גם להציע כמה סגנונות וטכניקות אימון שונים שיעזרו לך לשמור על דברים מעניינים, תוך שהוא מספק לך מוטיבציה נחוצה לאחר הפסקה כה ארוכה.

אהבת את הכתבה?

383 Points
Upvote Downvote

מאת ONEBODY.CO.IL

וואן בודי - אתר הכושר של ישראל: יוצרים לישראלים בית חם ומקצועי לכל תחום הכושר, תזונה נכונה ואורח חיים בריא על ידי תוכן איכותי, מקצועי, צעיר ומעניין.

אנשים עסוקים?

אנשים עסוקים? ככה תחסכו זמן בחדר כושר!

חלבון: כל מה שרציתם לדעת

חלבון: כל מה שרציתם לדעת