in

דיאטת כרוב : המדריך לכל מה שצריך לדעת

cabbage_diet

דיאטת כרוב אינה מיועדת להרזיה לטווח הארוך, האמת שמשך הזמן המומלץ לדיאטה הזאת עומד על 7 ימים בלבד! דיאטת כרוב אינה מכילה שומנים כמעט ומחפה על כך באקסטרה סיבים תזונתיים המביאים אותנו לתחושת שובע.

דיאטת כרוב, איך מתחילים?

חשוב שתדעו, דיאטת כרוב אינה בריאה לגוף ואינה מכילה את כל אבות המזון החיוניים לגוף לשמירה על מסת שריר תקינה. בנוסף היא מלווה בגזים ונפיחות. רוב הדיאטה מבוססת של שתיית מרק כרוב וירקות.

בדיאטת הכרוב מאבדים כמות גדולה של נוזלים ומשם מגיעה הירידה הגדולה,
פה הירידה במשקל תגיע מאיבוד נוזלים ולא משריפת שומן כמו בדיאטה מאוזנת רגילה. חוסר אספקת כל אבות המזון תגרור פירוק שריר ותפגע במערכות חיוניות בגוף מעבר לכמה ימים של שימוש בה.

מתחילים – יום ראשון של דיאטת כרוב
ביום הראשון מה אוכלים? ניחשתם נכון מרק כרוב בלבד, עם פירות מכל הבא ליד חוץ מבננה. אפשר להוסיף סלרי ופלפלים למרק. מומלץ לשתות תה ללא סוכר, מיץ חמוציות ומים. שתיית משקאות מתוקים אסורה.

ממשיכים ליום השני
ביום השני נותנים פוש באכילת ירקות אכלו את הכל עד שובע. בערב ניתנת האופציה לאכילת מנת פחמימה (תפו"א אפוי זו ההמלצה), ביום זה חל איסור על אכילת פירות.

יום שלישי של הדיאטה
ביום השלישי ניתן לאכול פירות, ירקות וכרוב לאורך כל היום אך ללא פחמימה בכלל. כבר ביום הזה אתם אמורים לראות ירידה במשקל מכמות הנוזלים הגדולה שאיבדתם בנוסף לקלוריות ששרפתם באותו היום.

ביום הרביעי התפריט משתנה.
אוכלים לא פחות מ- 3 בננות וחלב דל שומן ככל שתרצו, בנוסף למרק הכרוב, עליכם לשתות הרבה מאוד מים, היום הזה קריטי כי בו אנו מקבלים חלבון, פחמימות והרבה קלוריות יחסית. הגוף כבר זקוק לחלבון סידן ואשלגן.

יום חמישי
ביום החמישי בהנחה ששרדתם את כל הימים, כאן מותר לאכל בשר בקר בכמות קטנה יחד עם מרק כרוב בלבד. בנוסף ניתן להוסיף עגבנייה ומאכלים אדומים חומציים. יש אופציה להחליף את הבשר בעוף.

יום שישי בדיאטת כרוב
ביום השישי החגורה קצת משתחררת ניתן לאכול בשר, סטייק ואפילו שתיים, כל זה בתוספת של איך לא? מרק כרוב כמובן וכמה ירקות שאנחנו רוצים, אך ללא פחמימה.

יום שביעי ואחרון בדיאטת כרוב
ביום השביעי הגעתם לסוף הדיאטה, חיזרו לאכול לפי תפריט מאוזן קלורית למטרה שלכם, זכרו דיאטות כאסח, דיאטות בזק ודיאטות מהירות אינן מחזיקות לאורך זמן ואף מזיקות לגופנו בכך שאנחנו לא נותנים לו את כל הכלים לבנייה ותהליכים תקינים לגוף. אם שמרתם תגלו כי ירדתם במשקל אך השאלה האם הירידה מומלצת ותקנית? התשובה היא לא.

ההמלצה היחידה שתקבלו פה על דיאטת כרוב זאת ההמלצה של לא לעשות אותה, גם אם יש לך חתונה או אירוע גדול בעוד שבוע.

תפריט תזונה מאוזן המכיל את כל אבות המזון בכמות הקלורית המותאמת לכם הוא המומלץ ביותר וניתן לגיוון. אפשר לאכול הכל בכמות מסוימת , צריך לרצות ולחקור כדי להשתפר כל הזמן, זכרו אורח חיים בריא בא יחד עם התמדה בתהליך לאורח שנים, כשתסיימו ותמצאו את הדיאטה תישארו פעורי פה בלי כלים כיצד להמשיך, במקרה הטוב תעלו למשקל שממנו התחלתם ותשמרו עליו.

מקורות:

DIETS

האם הכתבה עניינה אותך?

366 points
Upvote Downvote
דודי צזנה

מאת דודי צזנה

מאמן עם נשמה ושליחות. לאחר שירד בעצמו למעלה מ30 קילו החליט שעליו לתת יד ולעזור לאחרים לעשות זאת, והתוצאות מדברות בעד עצמן.

נינג'ה ישראל פרק 14: מסלול ה- V.I.P

road_to_fitnesstainer

רוצה להיות מאמן כושר מוסמך? כל מה שרצית לדעת על הדרך