צלוליט
אימונים

צלוליט מכירים? ואיך נמנעים מזה?

מה זה? למה זה קורה? ומאיזה גיל?
23 ספטמבר 2019

צלוליט על כל מרכיביו

כל כך מטריד ולא אסטטי אה?! מה זה בעצם?
צלוליט זה בעצם הצטברות של תאי שומן ברקמות שנמצאות מתחת לעור הגורמות לכך שאין זרימת דם מספקת לאיזור זה ולכן זה גבשושי (מראה של קוטג' כזה).
כזה שאנחנו לא מחכים שיופיע בגוף שלנו. במיוחד אנחנו הנשים.
חשוב לדעת, צלוליט זה מה שאנחנו רואים כהצטברות שומן בעור, לצלוליטיס זוהי מחלת עור.

 

קשה להתעלם מזה במראה אבל חייבות לבחון את זה אה?! האמת, שזו תופעה שלרוב מופיעה אצל נשים ומכל הגילאים מכל מיני סיבות, גם אצל גברים יש צלוליט אבל האחוז הגדול הוא הנשים.
לפעמים נצטרך לצבוט או לכווץ אזור על מנת לראות את זה ממש בולט, אבל בשלבים מתקדמים כבר ניתן להבין שאין צורך לכווץ כיוון שזה כבר נמצא בשלב בולט.

  רוצים לקבל את onebody למייל? הרשמו לניוזלטר שלנו

  אז באיזה אזורים נראה צלוליט בעיקר?

  ישבן, ירכיים, בטן,זרועות, מותן ואפילו באזור הרגליים (ארבע ראשי) ובהאמסטרינג. זה יכול להופיע בכל גיל, ללא קשר בהכרח של השמנת יתר.
  יש מספר סיבות עיקריות לכך:

  1. קודם כל גנטיקה! כן, לצערי הגנטיקה היא חלק בלתי נמנע בגופנו, זה עובר בתורשה ולכן זה יכול להופיע אצל צעירות ורזות ולאו דווקא אצל מבוגרות או עקב השמנת יתר.
   במצבים בהם יש נטייה להשמנה או הגברת פיתוח תאי שומן הדבר יביא לצלוליט בגיל מאוחר יותר וכנראה גם בגיל מוקדם.
  2. בנוסף, תזונה לקויה לאורך זמן תעזור לצלוליט להופיע! כן, שינויי תזונה קיצוניים מרזון להשמנה, תופעת הבליסה יביא אותנו לצלוליט באופן קיצוני ומהיר.
  3. השמנת יתר, אכילת אוכל שברובו לא בריא ויש בו המון שומן, יביא להתפתחות תאי שומן שיובילו לצלוליט. ערך קלורי מוגבר לרוב יתבטא בצלוליט.
  4. שינוי הורמונלי, לגיטימי עם השנים, מביא לירידה בהורמון הנשי עם הזמן (אסטרוגן) ובכך מאט את זרימת הדם התקינה בכלי הדם. פחות חמצן לרקמות בנוסף לאזור יובילו את הצלוליט להראות ולהיחשף.
  5. ישנם עוד סיבות כגון: חוסר שינה, עישון שלמעשה גם לא עוזרים לאימונים ולתזונה נכונה.

  חוסר שינה

  הבנו ממה להימנע, מה כן צריך לעשות?

  אימונים משולבים בתרגילי ישבן (הזרמת אספק דם לאיזורי הצלוליט) מורכבים ומבודדים יחד עם אירובי.
  אין הבטחה שיעלם, אבל בהחלט יכול להועיל לטישטוש האיזור.

   

  View this post on Instagram

   

  A post shared by ONEBODY אתר הכושר של ישראל (@onebody.co.il) on

  אני אומרת, אל תנסו להלחם בזה, חבקו את זה, תשמרו על תזונה בריאה ונכונה, תשמרו על איזון יחד עם אימונים נכונים (יש אופציה של טיפולים במכונים אסטטים אבל אישית מעדיפה חיבוק, אוכל ואימון) תעזרו באנשי מקצוע, והכי חשוב: תאהבו את עצמכם כי אתם המעצמה של עצמכם ?

  אודות הכותב
  מאמנת, מתאמנת ועוד מוצאת זמן להכין אנשים ואת עצמה לתחרויות במה. אימון זה דרך חיים אצלה, ואיזה כיף זה שדבר כל כך מדהים משתרש אצלך כדרך קבע.