מולטי ויטמינים: מה זה בעצם?

מולטי ויטמינים: מה זה בעצם? המונח "מולטי-ויטמין" הוא מעט כינוי שגוי, במיוחד מאחר שתוספי מזון אלה מכילים לעתים קרובות יותר מסתם ויטמינים

מולטי ויטמינים: מה זה בעצם?

מולטי ויטמינים: מה זה בעצם?

מולטי ויטמינים: מה זה בעצם? המונח "מולטי-ויטמין" הוא מעט כינוי שגוי, במיוחד מאחר שתוספי מזון אלה מכילים לעתים קרובות יותר מסתם ויטמינים. היצרנים עשויים לכלול שילוב של ויטמינים ומינרלים, אבל הם עשויים גם להוסיף מרכיבים אחרים, כמו עשבי תיבול, נוגדי חמצון וחומצות אמינו, בהתאם למותג, הנוסחאות עשויות להשתנות באופן משמעותי ולעיתים קרובות מיועדות לקבוצה ספציפית בהתבסס על גיל, מגדר או מצב בריאותי.

מה הכמוסות מכילות?

אף על פי שמולטי קיימות מאז שנות ה-40, לפי מחקרים קודמים עדיין אין הגדרה סטנדרטית של החומרים התזונתיים שהם צריכים להכיל. זה מפתיע בהתחשב בכך שהם תוסף התזונה הפופולרי ביותר בארצות הברית, לפי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן.

אילו חומרים מזינים הם בדרך כלל במולטי ויטמינים?

בעולם מושלם, מולטי ויטמין יספק את כל הויטמינים והמינרלים שאתה צריך כדי להישאר חזק ובריא בכמויות הנכונות. במציאות, זה לא המקרה בדרך כלל, ומספר גדל והולך של מולטיים עולה על הערך היומי (הכמות המומלצת של חומר תזונתי עבור רוב האנשים לצרוך ביום) עבור ויטמינים ומינרלים רבים. למה?

יש תחרות רבה בשוק התוספים, והוספת מנה גדולה של חומר תזונתי נראית כמו 'עסקה טובה' עבור הצרכן", עם זאת, זה יכול להיות בעייתי, מכיוון שיותר חומר מזין בצורת תוסף אינו בהכרח טוב יותר.

קח ויטמינים מסיסים בשומן כגון A, D, E ו-K, מכיוון שאנו מאחסנים את החומרים המזינים הללו ברקמת השומן שלנו, מינונים מוגזמים עלולים להצטבר בגוף לרמות מסוכנות, יותר מדי מינרלים מסוימים, כגון ברזל, יכול גם להיות רעיל ועלול להפריע לספיגה של חומרים מזינים אחרים.

 

בנוסף, חלק מהפורמולות לנשים מכילות ברזל. רק דעו שאם אתם לוקחים גומי הרשימה עשויה להיות קצרה משמעותית. הסיבה לכך היא שלחלק מהרכיבים התזונתיים, במיוחד לברזל, יש טעמים שיהרסו את הטעם דמוי הממתקים שהופכים את הממתקים לכל כך פופולריים, מדווחת ConsumerLab, חברה עצמאית לבדיקות תזונה.

האם אהבת את הכתבה?

302 אהבו
Upvote Downvote

מאת ONEBODY.CO.IL

וואן בודי - אתר הכושר של ישראל: יוצרים לישראלים בית חם ומקצועי לכל תחום הכושר, תזונה נכונה ואורח חיים בריא על ידי תוכן איכותי, מקצועי, צעיר ומעניין.

תוכנית ארוחות לפיתוח גוף

תוכנית ארוחות לפיתוח גוף

דג הסלמון

דג הסלמון: למה הוא מזון על?