in

נינג'ה ישראל פרק 8: מה שהפיל את אלוף העולם

פרק 8 של 'נינג'ה ישראל' ואנחנו בוואן בודי מאוכזבים. מצד אחד תכנית מדהימה כמו נינג'ה הגיעה לארץ ללב הטלוויזיה ותורמת רבות לקהילת הכושר והספורט, אך מצד שני אנחנו כל כך עצבניים על הרדידות שמגיעה עם התכנית, ראיונות וסיפורים קורעי לב עם מתמודדי התכנית, כמו כל ריאלטי בינוני שמשודר היום. נינג'ה ישראל הייתה צריכה להיות תכנית כושר עם הרבה אקשן אבל במקום קיבלנו את שילוב של כוכב נולד וכושר. למרות כל זאת, בפרק של מוצ"ש היו כמה מתמודדים שבהחלט היה כיף לראות.

נינג'ה ישראל פרק 8

בקצרה למי שרק עכשיו התחיל להתעניין
35 מתמודדים מתחרים על התואר נינג'ה ישראל, המתמודדים שיזכו להגיע לגמר כדי לקבל הזדמנות לטפס לקצה הר מידוריאמה, הר אשר הצליחו לכבוש אותו רק עשרה מתמודדים מכל תוכניות הנינג'ה בכל העולם. את הסדרה מנחים אסי עזר ורותם סלע ויש עוד שדרנים ופרשני מסלול הנינג'ה, ניב רסקין ורותם ישראל. בכל פרק הרמה עולה ונהיית קשה יותר בכך שנוספים מכשולים אל מסלול הנינג'ה.

הערב בפרק של נינג'ה ישראל מכשולי מסלול חדשים – "צלחת מעופפת", "קפיצת מוט לרשת" ו"קרוסולות", כל אלה בנוסף מצטרפים למכשולים שהיו בפרקים הקודמים – "הסטפר", "הקיר" ו"הגשר השבור".

ענבר הולצמן – בת למשפחת אצולה (לטענתה) שהפכה לרקדנית שמצאה את עצמה בסופו של דבר בעולם הקרוספיט. כמובן שאחרי פחות מ-10 שניות מתחיל ראיון עם סיפור אישי קשה, עצוב ובעיקר צהוב כמו שריאליטי ישראלי יודע ואהוב לעשות, אנחנו לא אוהבים, בכלל לא, בטח לא בתכנית רצינית של ספורט וכושר. הנה עברו עוד עשר שניות והגיע עוד שאלה צהובה ומציקה בלי שום הצדקה "למה אין לך חבר?" למה זה אמור לעניין אותנו?! תנו לראות אותה מזנקת במסלול הנינג'ה ראבק!.
ענבר נראת מסיבית, יציבה ומקצועית אך כל זה לא עוזר לה משום ש-31 שניות מתחילת המסלול וענבר נופלת אל תוך המים של מכשול "הצלחת המעופפת", האומגה.

יובל שמלא – אלוף הארץ בטיפוס.
יובל שמלא הוא בן 18 וכבר מחזיק בתואר אלוף הארץ בטיפוס "הובלה" כבר שלוש שנים ברציפות ולמרות זאת הוא מתחרה כבר שנים באלכס חזנוב שגם הוא מיד יופיע במסלול הנינג'ה.
הנה יובל שמלא מתחיל את מסלול הנינג'ה – יובל שמלא הוא המתמודד לו חיכינו כל הפרק, מקצוען שיודע לשלוט בגוף על דיוקו וכך נראה המסלול שלו, שמלא עובר את המסלול בצורה קלילה ומלאת ביטחון, ומסיים את המסלול בתוצאה מרשימה של 02:02 שניות! כאלה אנחנו רוצים לראות, לא כאלה שאמרו לעצמם יאללה מגניב בוא ננסה למרות שהתאמנתי פעם אחרונה לפי חודש.

אלכס חזנוב – אלוף העולם בטיפוס.
אלכס זכה בתחרות העולם בטיפוס בקטגוריית "בולדר" והנה הגיע למסלול הנינג'ה כאשר מולו קיימת תחרות בינו לבין אלוף הארץ יובל שמלא, ומגיע הרגע בו אלכס חזנוב מתחיל את המסלול בהרבה זריזות, עם הרבה סטייל וביטחון, אך לפתע הלא יאומן קורה – אלכס חזנוב נופל במכשול קפיצת המוט והלב נמחץ לנו משום שאלכס ראוי לתחרות "נינג'ה ישראל", מדובר בבחור מקצוען, מחושב, ספורטאי ברמה ראשונה והמזל הוא שהכל עוד פתוח משום שעוד קיים סיכוי שנוכל לראות את אלכס בחצי גמר אחרי חישוב המקצים בהמשך הפרקים הבאים.

גיא ברקמן – גיא הוא טיפוס מעורר השראה, הוא ראה לפני שנה וחצי סרטונים של "נינג'ה ווריור", התלהב מאוד והחליט להתחיל לטפס כתחביב, זה מה שעושה לנו את זה, דברים שמעוררים בנו מוטיבציה ורצון להכניס כושר ותשוקה לחיים שלנו, גיא יש לך נקודת זכות מאיתנו.
גיא מדלג על מכשול הסטפר בקלילות, עובר גם את מכשול הצלחת המעופפת, אומנם בקושי רב אבל עובר,  גיא מגיע גם אל המכשולים המתקדמים של הקיר והקרסולות כאשר הוא בזמן יחסית טוב.
הקרסולות, מכשול מתעתע נראה פשוט אך תנועה לא נכונה והכל הולך משום שהקרוסלות תמיד זזות אך גם אותם גיא עובר והנה גיא סיים את המסלול בצורה טובה ובזמן של 2:31 שניות.

ניב פורת – ניב חלק מנבחרת הטיפוס של בית הלוחם, הרי היא נבחרת נכים.
ניב חווה אירוע מוחי כשהיה בן שלוש וחצי ובעקבות האירוע ניב השתתק בכל צד שמאל, עם השנים ניב טיפל בשיתוק בעזרת טיפוס והשקתם עם השנים. ניב מציג גוף מרשים ביותר ומאסיבי שבהחלט ראוי להערכה.

ניב מתחיל את המסלול ובעיות הנכות שלו ניכרות במהלך המסלול ובאותה נשימה אי אפשר שלא להתרשם ממנו, ניב עובר גם את מכשול הצלחת מעופפת אך נופל במכשול הגשר וקשת כמו קשת מנסים לסחוט מאיתנו דמעה מיותרת עם מוזיקה מרגשת. ניב ללא ספק מודל לכוח רצון, השראה ונחישות.

מילה קטנה לקשת, ערוץ 12
אנחנו לא רוצים לראות עוד סיפורים על כמה החיים של המתמודד קשים, אנחנו רוצים לראות חיות טרף של כושר וספורט שעושים את המסלול בצורה מדהימה שתגרום ללסת שלנו ליפול ותעורר בנו רגשות של תדהמה ומוטיבציה לכושר, לספורט, לתשוקה.
תנו לנו את הדבר האמיתי, לא עוד ריאלטי זול.

האם הכתבה עניינה אותך?

365 points
Upvote Downvote
ONEBODY.CO.IL

מאת ONEBODY.CO.IL

וואן בודי - אתר הכושר של ישראל: יוצרים לישראלים בית חם ומקצועי לכל תחום הכושר, תזונה נכונה ואורח חיים בריא על ידי תוכן איכותי, מקצועי, צעיר ומעניין.

תזונה לפני ואחרי אימון

תזונה לפני ואחרי אימון: כל מה שרצית לדעת

fartlek_run_faster

השיטה שעושה מהפכה: שיפור מהירות הריצה שלך