בזול, עם תוצאות של הביוקר – טיפים לאימוני כושר שלא פוגעים בכיס

נתחיל מהסוף: התוצאות של אימוני כושר ממש לא קשורות לסכום הכסף שאתם מוציאים עליהם. אז מה כן? הליכה בשכונה, שימוש במתקני ספורט ציבוריים וקבוצות ריצה בפארק הם רק חלק מהכלים שעומדים לרשותכם כדי לשפר את איכות החיים בלי לפגוע בכיס.

טיפים לאימוני כושר

מנוי בחדר כושר עולה בממוצע 250-450 ש"ח בחודש. אם רוצים לבצע אימון כושר אישי, צריך להוסיף לתשלום המנוי עוד 50-100 ש"ח לכל מפגש. לשם השוואה, מאמן כושר אישי גובה 100-120 ש"ח לאימון רק כדי לפגוש אתכם ובשביל להתאמן עם בני זוג תוכלו לצמצם קצת את ההוצאות לסכום של 70-130 ש"ח לאימון. בנוסף, קיימת אפשרות של אימון כושר קבוצתי בעלות של 50-100 ש"ח לאימון, אבל זה כמובן לא כולל את הציוד, האביזרים, הנעליים וכן הלאה. 

מצד אחד, ברור לכולנו כמה חשוב לשמור על כושר ועל הבריאות. מצד שני, המציאות היא שכאשר יש לנו מיליון הוצאות, בין אם זה תשלום משכנתא חודשית, שכר דירה, שכר לימוד או הוצאות שוטפות לכלכלת הבית – קצת קשה להכניס את היד לכיס ולשלם למאמן ספורט אישי או לחדר כושר נחשב. 

אז מה עושים?

הנה כמה פתרונות:

 1. הולכים ברגל

  האימון האירובי הכי יעיל, זול, נגיש ומשתלם הוא פשוט ללכת בחדר. אם אין לכם רקע של אימוני כושר ספציפיים, תוכלו להתחיל מהליכה רגלית סביב השכונה ומוויתור על רכב פרטי או תחבורה ציבורית לטובת צעידה קלה ממקום למקום. עם הזמן, נסו לשלב אימוני הליכה של כ-30-40 דקות כ-2-4 פעמים בשבוע וככה כבר תרגישו בשינוי.
  הליכה ברגל אפשר לבצע בכל שכונת מגורים, על כל מדרכה וכמובן במקומות פתוחים. כל עוד שומרים על כללי הבטיחות ומשתמשים בנעליים שמעניקות תמיכה אורטופדית לכף הרגל ולעמוד השדרה, אין סיבה לדאגה.

 2. שימוש במתקני ספורט ציבוריים

  המודעות לחשיבות של אימוני כושר ובריאות רק עולה מדי שנה. מלבד הציבור הרחב ואנשים כמונו, יש גם את העיריות המקומיות שנדרשות לבצע התאמות. בין היתר, העיריות עושות את זה באמצעות פיתוח והקמה של מתקני ספורט ציבוריים – שזמינים עבור כולם לגמרי בחינם.
  היתרון של מתקני ספורט ציבוריים הוא שלא צריך לשלם בשביל להשתמש בהם וזה שהם בדרך כלל נמצאים במקומות מוצלים, מאווררים ועם גישה למתקני מים. יתרה על כך, רוב מתקני הספורט מגיעים עם שלט ברור שמדריך את המתאמנים איך לבצע את התנועות וכמה פעמים לחזור על כל תרגיל. אז נכון שמתקני הספורט הציבוריים מוגבלים במגוון שלהם ואי אפשר להשוות אותם לחדר כושר, אבל זו דרך מעולה להשיג תוצאות בלי להיכנס להוצאות.

 3. קבוצות ריצה

  אתם לא היחידים שמחפשים דרך להיכנס לכושר. אם נמאס לכם ללכת ברגל או שאתם מרגישים מיצוי בפעולות אנאירוביות במתקני ספורט ציבוריים, תמיד תוכלו לחפש קבוצת ריצה. כאן היתרון הוא שקבוצות הריצה בדרך כלל מתארגנות באופן מסודר סביב פארקים גדולים, מטופחים ונעימים. פארקים כאלה יש כמעט בכל עיר גדולה בארץ, מה גם שמקסימום תוכלו להגיע אליהם עם הרכב.
  קבוצת ריצה תעניק לכם מוטיבציה ותחושה של אתגר ותחרותיות. אפשרות אחת היא להצטרף לקבוצת ריצה של חברים, קרובים ובני משפחה, אך אפשרות שנייה היא לבדוק מה קורה סביבכם בעיר או בשכונה באמצעות הרשתות החברתיות. ככל שתקדימו להצטרף לקבוצת ריצה כזו, כך תגדילו את הסיכוי לראות תוצאות ולקבל פידבק מאנשים שאוהבים כושר וספורט ממש כמעט כמוכם. 

כתבה זו אינו מהווה הצעה או התחייבות למתן הלוואה. אישור כל הלוואה, סכומה ותנאיה נתונים לשיקול דעתו הבלעדי של הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

בחסות בנק לאומי

What do you think?

366 points
Upvote Downvote

Written by ONEBODY.CO.IL

וואן בודי - אתר הכושר של ישראל: יוצרים לישראלים בית חם ומקצועי לכל תחום הכושר, תזונה נכונה ואורח חיים בריא על ידי תוכן איכותי, מקצועי, צעיר ומעניין.

מבוטח

כך תקלו על כאבי הגב שלכם

תחרות משכרת – על תחרויות יין בינלאומיות שחובה להכיר