מהו צום לסירוגין? מדריך מפורט למתחילים

מהו צום לסירוגין? עד עכשיו, ללא ספק שמעתם על צום לסירוגין. אולי אחיך דילג על בראנץ' בפעם האחרונה שהתכנסתם כי זה היה מוקדם מדי בשבילו לאכול

מהו צום לסירוגין?

מהו צום לסירוגין? מדריך מפורט למתחילים

מהו צום לסירוגין? עד עכשיו, ללא ספק שמעתם על צום לסירוגין. אולי אחיך דילג על בראנץ' בפעם האחרונה שהתכנסתם כי זה היה מוקדם מדי בשבילו לאכול. או אולי חבר שלך לא יכול היה לעשות ארוחת ערב מאוחרת בפעם האחרונה שראית אותה.

למרות שדיאטה זו הפכה לחלק מלקסיקון הדיאטה הפופולרי בשנים האחרונות, צום בסך הכל אינו דבר חדש.
ישנן סיבות רבות מדוע אתה עשוי לנסות לצום. מירידה במשקל ועד בריאות. השתמש במדריך המדעי הזה כדי לקבל את כל המידע שאתה צריך כדי להתחיל. תמצא גם טיפים כיצד להגדיר את עצמך להצלחה אם תחליט להתחיל.

מהו צום לסירוגין?

בניגוד לכמה דיאטות אחרות, לצום לסירוגין אין רשימה ארוכה של כללים. במקום זאת, הגישה כולה עוסקת בהימנעות מלאה או חלקית מאכילה במהלך פרק זמן מסוים. במילים אחרות, היא כוללת הפסקות אכילה. בעוד שחלק מהאנשים מוצאים שהם נהנים ממנה, זו לא הדיאטה המתאימה לכולם.

איך עובד צום לסירוגין?

אתה בוחר איך אתה רוצה לעשות את זה, על ידי החלטה באילו ימים בשבוע תצום. בימי צום, סביר להניח שתעקוב אחר דיאטה מוגבלת בקלוריות או שלא תאכל כלל. אתה יכול גם לצום לזמן מסוים בכל יום. בסופו של דבר, זה מביא לצריכת קלוריות פחותה במהלך השבוע, ואנחנו יודעים שגירעון קלורי היא מה שמובילה לירידה במשקל.

יתרונות בריאותיים פוטנציאליים של צום לסירוגין

בסך הכל, מחקר קפדני וארוך טווח על צום לסירוגין עדיין מוגבל, ורבות מהמסקנות שתקראו באינטרנט מבוססות על מחקרים בבעלי חיים, לא ברור אם סוג כלשהו של דיאטה זו הוא באמת בטוח או יעיל בטווח הארוך.

 הנה כיצד דיאטה זו עשויה להועיל לך:

  1. מניעת מחלות לב
    למרות שדרוש מחקר נוסף, סקירה אחת הגיעה למסקנה ש-IF מבטיחה לשפר את בריאות הלב וכלי הדם מכיוון שהיא מפחיתה את גורמי הסיכון הקרדיווסקולריים, כגון השמנת יתר, לחץ דם גבוה וכולסטרול וסוכרת. חץ למעלה כרגע, אומרים חוקרים, לא ברור איזה סוג של IF הוא הטוב ביותר לבריאות הלב.
  2. לטפל בסוכרת סוג 2
    IF עשוי להיות טיפול מבטיח לסוכרת מסוג 2. חץ ימינה למעלה צום מסייע בירידה במשקל, מפחית את העמידות לאינסולין ומשפיע לטובה על הורמונים שמשתחררים מתאי שומן ומשפיעים על רמות התיאבון והדלקת. עם זאת, אם יש לך סוכרת, אתה לא צריך לנסות IF בעצמך מבלי לדבר עם הרופא שלך קודם.
  3. השפעות ירידה במשקל של צום לסירוגין
    אתה פשוט אוכל בפחות פרקי זמן, בין אם מדובר בפחות שעות ביום או בפחות ימי אכילה. "במחקר שלנו, גילינו שאכילה מוגבלת בזמן גוזרת באופן טבעי כמה מאות קלוריות ביום", אומר ד"ר וארדי. זה גורם בערך להורדת קילוגרם אחד עד שניים לשבוע, היא הבחינה במחקר שלה. זה דומה לעשות דיאטה מוגבלת קלוריות כל יום, אבל היתרון המוצג הוא שאתה לא צריך לספור קלוריות.

מחקרים

אחד המחקרים מצא שאנשים שהקטינו את חלון האכילה שלהם לשמונה שעות ביום צרכו כ-300 פחות קלוריות ואיבדו כ-3 אחוז ממשקל גופם במשך 12 שבועות. מצד שני, צום חלופי עשוי לעזור למישהו לקצץ 25 עד 35 אחוז מהקלוריות היומיות שלו (במהלך השבוע) ולהוביל לירידה במשקל של 4 עד 6 אחוזים ממשקל הגוף במשך 12 שבועות.

סקירה נוספת של 11 מטא-אנליזות הגיעה למסקנה שלדיאטה זו, במיוחד צום של יום חלופי, מועיל לסיוע למבוגרים הסובלים מעודף משקל או השמנת יתר להפחית את מדד מסת הגוף שלהם (BMI), מדד למשקל הגוף, טוב יותר מאשר דיאטה רגילה. בצום חלופי, המשקל יורד פי שניים מהר יותר", אומר וארדי. העניין הוא שבהשוואה לאכילה מוגבלת בזמן, לאנשים רבים קשה יותר לקיים צום של יום חלופי ולהתאים לתרחישים של החיים האמיתיים.

האם אהבת את הכתבה?

138 אהבו
Upvote Downvote

מאת ONEBODY.CO.IL

וואן בודי - אתר הכושר של ישראל: יוצרים לישראלים בית חם ומקצועי לכל תחום הכושר, תזונה נכונה ואורח חיים בריא על ידי תוכן איכותי, מקצועי, צעיר ומעניין.

5 תרגילים להורדת לחץ דם

5 תרגילים להורדת לחץ דם

בריאות הלב

בריאות הלב: משך ואיכות השינה קריטי