בריאות הלב: משך ואיכות השינה קריטי

בריאות הלב: מבוגרים צריכים לישון שבע עד תשע שעות בכל לילה, אמר מומחה לטיפול קריטי ריאתי ושינה. אך מה לגבי איכות השינה?

בריאות הלב

בריאות הלב: משך השינה קריטי

בריאות הלב: מבוגרים צריכים לישון שבע עד תשע שעות בכל לילה, אמר מומחה לטיפול קריטי ריאתי ושינה, ד"ר ראג' דסגופטה, פרופסור חבר קליני בבית הספר לרפואה באוניברסיטת דרום קליפורניה בלוס אנג'לס.
עם זאת, אנשים צריכים שינה איכותית כדי להפיק את היתרונות.

אדם עובר מספר מחזורי שינה המורכבים משינה שאינה REM ו-REM (תנועת עיניים מהירה). ישנם שלושה שלבים של שינה לא-REM, ובשלישי נכנסים לשינה עמוקה, המשחזרת את הגוף הן נפשית והן פיזית, הוא הסביר.
אם תמשיך להתעורר, זה ימנע ממך לעבור לשלבים עמוקים יותר. זה יכול להוביל ליתר לחץ דם ולעלייה ברמות הסוכר בדם, הקשורות לסוכרת ולהשמנה. תנאים אלה תורמים להורדת בריאות הלב ומגבירים את הסיכון לפתח אי ספיקת לב.

הנחיות מתוקנות

קטגוריות מרובות אחרות תוקנו, כולל תזונה, חשיפה לניקוטין, שומנים בדם וגלוקוז בדם.
חשיפה לניקוטין התרכזה סביב עישון טבק, אך כעת היא כוללת חשיפה לעישון פסיבי וכן אידוי.
שומנים בדם יימדדו באמצעות כולסטרול שאינו HDL ולא כולסטרול כולל. ליפופרוטאין בצפיפות גבוהה ידוע בתור הכולסטרול "הטוב", ורמות גבוהות יכולות להוריד את הסיכון למחלות לב ושבץ, על פי המרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן.
מדידת רמות הגלוקוז בדם הורחבה לכלול רמות המוגלובין A1c, המודד את רמות הסוכר של אדם בשלושת החודשים הקודמים, על פי ה-CDC. הבדיקה משמשת לעתים קרובות לאנשים המנהלים את הסוכרת שלהם, כמו גם לאבחון טרום-סוכרת וסוכרת.

לסיכום

משך השינה חושב וידוע לכולנו, אך איכות השינה והכניסה לכל שלבי השינה גם היא קריטית. וכמובן שיש גורמים חיצוניים העלולים להשםיע על איכות השינה. שעון ביולוגי, פעילות גופנית (אדרנלין) סמוך לשינה, קפאין וכדומה.
לכל מתאמן/מתאמנת יש זמן ואיכות שינה שונים ולכן מומלץ להיוועץ עם רופא המשפחה.

האם אהבת את הכתבה?

105 אהבו
Upvote Downvote

מאת ONEBODY.CO.IL

וואן בודי - אתר הכושר של ישראל: יוצרים לישראלים בית חם ומקצועי לכל תחום הכושר, תזונה נכונה ואורח חיים בריא על ידי תוכן איכותי, מקצועי, צעיר ומעניין.

מהו צום לסירוגין?

מהו צום לסירוגין? מדריך מפורט למתחילים

3 תחליפי בשר

3 תחליפי בשר על בסיס צמחי למנגל הבא שלך