נפש בריאה בגוף בריא
מוטיבציה

נפש בריאה בגוף בריא: התחלנו

כולנו מכירים את המשפט "הכל בראש", את חלקנו לפעמים זה עלול להרגיז במידה כזו או אחרת בכל מיני נושאים וסיטואציות. אבל בואו נודה, אם לא נחליט עם עצמנו, תחילה במחשבה איך זה יכנס לפעולה? לפעמים זו גם יכולה להיות החלטה שגויה אבל מה זה משנה? הרי אם לא ננסה לא נדע ולא נלמד מה נכון לנו
03 אוקטובר 2018

הקשר בין הפיזי והמנטלי, נפש בריאה בגוף בריא

כולנו מכירים את המשפט "הכל בראש", את חלקנו לפעמים זה עלול להרגיז במידה כזו או אחרת בכל מיני נושאים וסיטואציות. אבל בואו נודה, אם לא נחליט עם עצמנו, תחילה במחשבה איך זה יכנס לפעולה? לפעמים זו גם יכולה להיות החלטה שגויה אבל מה זה משנה? הרי אם לא ננסה לא נדע ולא נלמד מה נכון לנו.

מכירים את הרוצה ולא מצליח? כנראה שיש משהו שלא נותן לזה לקרות, לפעמים נרצה משהו ולא נשיג אותו ואז כאן באה הפנייה לעצמנו בשאלת הלמה? וייסורים העצמיים כתוצאה מחוסר הבנה בסיסית שאם החלטנו זה חייב לקרות, אבל כאן הנפש נכנסת לתמונה.

מאיפה הכל מתחיל?
הנפש שלנו מהווה חלק גדול מאוד בהחלטות היומיומיות הבסיסיות ביותר, כגון, תזונה נכונה (לא דיאטה) הראש רוצה אבל הנפש שלנו עדיין לא מוכנה להתמודד עם מצבים של שינויים כל עוד זה לא יעשה באופן מבוקר ונכון, ומה זה מבוקר? זה יכול היות בעזרת גורם חיצוני שרואה דברים שאנחנו בעמקי נשמתנו לא מוכנים לראות או להסכים כגון: אוכל מסוים שלא עושה לי טוב בגוף מבחינה פיזיולוגית ומביא לתגובות נפיחות בטן נגיד, או מעכב לי תהליך חילוף חומרים וכדומה. או מאידך, להתעקש לא לאכול מאכל שאנחנו מאוד אוהבים לאכול ולהביא את עצמנו למצבי סטרס (לחץ) ומשם להתפרצויות לא נעימות כלפי הסובבים אותנו וזה רק כי הנשמה מבקשת לקבל שוקולד (דוגמה).

וכאן באה ההתנגשות מול ההחלטה בראש עוד מלכתחילה, כי ניתן לאכול הכל, הכל עניין של כמויות, מתי נאכל מה, וזאת לפי התאמה אישית כמובן.
מה עושים? מקשיבים לגוף ולנפש ועושים את ההתאמה לאחר שהראש כבר החליט.

קחו דוגמה, מתאמנות חדשות שמגיעות אליי ומבקשות שינוי, הכל משמח מבחינתי, כל שינוי! ירידה, עלייה, שמירה על בריאות או ממש מהפך עד רצון לפיתוח גוף אז אני מתעניינת במה עשו עד כה ולרוב אני מקבלת: מלא ספורט, אוכל בריא (בלי לחם, בלי מטוגן, בלי זה בלי ההוא) ואני שואלת, מאיפה באו ההחלטות האלו לגבי עצמכן? ולרוב זה: ככה, כי אין דרך אחרת, ואני אומרת "שטויות!" העניין אינדיבידואלי לכל אחת ואחד מאתנו, פשוט צריך להקשיב לגוף ולהבין מה נכון לו על מנת להשיג את המטרה, וזה, מתחיל בראש.

מה עושים?
זה מתחיל בהסכמה לשחרר את הלחץ שנוצר מסביבנו עקב השינויים שעוברים לאנשים אחרים בחיים, כי מה שטוב להם לא בהכרח מתאים לי, ומשם להקשיב לגוף ולהבין מה הוא מקבל ומה הוא דוחה.
התגובות הן מבחן התוצאה. כשהנפש שלנו נושמת לרווחה ניתן להגיע אל המטרות והיעדים שלנו.
והתוצאה? מדברת בעד עצמה!  הייסורים, המלחמה המחשבתית שלא מרפה מאתנו כבר משוחררת לאוויר (הראש), המצב רוח עולה (נפש), הגוף נותן לנו תגובות חיוביות (אין אכילה רגשית שעליה נדבר עוד).
ההרגשה העילאית שהנפש שלנו חווה על ידי נשימות חזה מלאות, האוויר נקי כי ירדה לנו אבן מהלב!

ממשיכים בהבנה שהנפש שלנו והגוף הפיזי שלנו בתחילת מחשבה בריאה הולכים יד ביד, ולא במלחמות מיותרות.
הם אלו שעושים את כל ההבדל! נפש בריאה בגוף בריא בתחילת מחשבה בריאה ונכונה הם אלו שיובילו אותנו אל המטרה, לא יעזור לנו להתאמן מלא ולא לאכול פחמימות, אנחנו נעשה את זה הרבה יותר טוב ובריא אם זה יגיע ממקום של רצון אמתי לעשות שינוי.

מה עוד צריך? ראליות
עלינו להבין שעל מנת לרדת במשקל או להגיע לתוצאה כזו או אחרת עלינו להציב לעצמנו מטרה ראלית של הורדה בקצב אמיתי, מטרה לא ראלית גוררת גם היא התנגשות בין הגוף לנפש ואף יכולה לגרום לבעיות בריאותיות!

ההקשבה מהלמידה על עצמך, היא שתביא את המטרה שלך
שנים רציתי פיתוח גוף אבל לא הייתי מוכנה לזה נפשית ולא הבנתי את זה, אז הגוף לא נתן לי את זה. היום, לאחר 3 תחרויות שבהם זכיתי מקום 1 בפיטנס, מקום 2 במיס ביקיני ומקום 4 במיס ביקיני נוסף (איגודים שונים) וליווי אישי לתחרויות, אני יודעת שאם אתעלם מהנפש שלי, הגוף יעצור את התהליך וכדאי שאבין בראש מה עליי לעשות בדרך הבריאה והנכונה לי.

נפש בריאה בגוף בריא במחשבה נכונה ובריאה זה מה שעושה את כל ההבדל.

 

אודות הכותב
מאמנת, מתאמנת ועוד מוצאת זמן להכין אנשים ואת עצמה לתחרויות במה. אימון זה דרך חיים אצלה, ואיזה כיף זה שדבר כל כך מדהים משתרש אצלך כדרך קבע.