mistakes_with_personal_trainer.
אימונים

הטעויות שמתאמנים רבים עושים: אימון עם מאמן אישי

להיכנס לכושר זוהי בהחלט לא החלטה קלה, שלא לדבר על תהליך לא פשוט. אם זה היה תהליך פשוט היינו רואים רק אנשים שהם שרירים וחטובים. אחד הגורמים שבגללם מתאמנים לא מגיעים למטרה שלהם הינה חוסר הידע של אנשים בתחום. הדימוי של מאמן אישי שצועק ודוחף את המתאמן שלו בגישת ה- "NO PAIN NO GAIN" עלולה להפחיד רבים מכם, מאמנים אישיים עובדים עם המתאמנים בצורה לא מאיימת במטרה משותפת אחת והיא השגת המטרות שלכם. הנה כמה דברים שלא ידעתם על אימון אישי
30 אוגוסט 2018

רוצים להתאמן עם מאמן אישי? עשו זאת נכון

יש הרבה סיבות מדוע מאמן אישי הוא חיוני להשגת המטרות שלך בתחום הכושר ואורח חיים בריא, בין אם הסיבה שלך היא ירידה במשקל, מטרות אתלטיות או סתם להיכנס לכושר.
לדוגמה, כמו שלמפתחי הגוף הגדולים בארץ ובעולם יש צוות מאמנים ומומחים בתחום הספורט אשר מלווה אותם לאורך הדרך, גם לנו מגיע מאמן מומחה שיראה לנו את הדרך למטרה.
לכן אספתי לכם מספר סיבות שבעיני הם הליבה שמבססת את הצורך שלנו במאמן אישי:

 1. השכלה
  אחת הסיבות העיקריות שנעזר במאמן אישי היא שהם מאומנים ומלומדים (עוברים הכשרה אם לא מספר הכשרות שונות ומגוונות) בללמד אחרים כיצד לבצע תרגילים.
  אם אתה לא יודע אילו תרגילים האפקטיביים ביותר עבור המטרות והיעדים שלך, סביר להניח שלא תעמוד בהם, לדוגמא, אם המטרה שלך היא חיזוק שרירי הליבה שלך ואתה מבלה 90% מהזמן בביצוע תרגילים אירוביים, אתה כנראה לא "תכבוש" את היעד שלך.
 2. מעולם לא מאוחר ללמוד דברים חדשים
  אם אתה חדש בעולם הכושר השימוש במאמן כושר הוא מהלך חכם. הרבה חדרי כושר ומאמנים מציעים אימון מתנה / מחיר "מבצע" על מנת לעזור לך להכיר מכשירים ותרגילים במכון.
 3. טוב יותר ממראה, טוב יותר מסלפי
  צפייה בעצמך במראה בזמן שאתה מבצע תרגיל יכול לעזור לך שאתה מבצע אותו בצורה נכונה, אבל אפילו יותר זה אפילו יותר טוב כאשר יש מי שיהיה שם שיעיר, יתקן ויחמיא לך באותו רגע בזמן שאתה עובד.
 4. ראליסטים
  כולם רוצים להגשים את המטרות שלהם בין לילה, אם זה ירידה חדה במשקל, ריבועים בבטן או להיות הענק הירוק. אך המטרות האלה הם לא תמיד ראלית משום שיש דרך אחרת לפני המטרה הגדולה וכאשר אתה לא עומד בהם כמו שרצית או הזמן שרצית זה מייאש ועלול להוריד אותך מהמטרה. מאמן אישי יכול לא רק לעזור לך להגדיר מטרות מציאותיות שתוכל לעמוד בהן (אם תשקיע מעצמך ולא תרמה את עצמך), הוא גם יוכל להיות בבקרה ומעקב על התהליך שלך וההתקדמות שלך לעבר המטרה. לדוגמה אם המטרה שלך היא להיות חטוב לקיץ לא יעזור לך לבצע תרגילי בטן כל היום, זה דורש שינוי בדיאטה שלך למאכלים הנכונים, שילוב של אימוני אירובי וכוח וקביעת יעד זמן הגיוני שבו המטרה יכולה להיות מושגת.
 5. דין וחשבון
  כמה פעמים הלכת לישון ואמרת לעצמך "יאללה! מחר אקום מוקדם ואלך לחדר עושר ואעשה אימון לפני שאני הולך לעבודה", ואז קמת בבוקר הסתכלת על השעון המעורר סירבת לו בנימוס והמשכת לישון במקום ללכת להתאמן? זה השלב שבו המאמן הוא סיבה קריטית וחיונית בדרך למטרות שלך ובכך שתדבקו בהם. אם קבעת אימון עם מאמן, אז הסבירות שתלך לחדר הכושר גדולה בהרבה מאשר אתה מבטיח לעצמך הבטחות ללא בסיס.
 6. זה אתה רק טוב יותר
  בדיוק שאתה חושב שאתה יודע לאילו אימונים אתה מסוגל ומה היכולות שלך, מגיע מאמן ואומר לך לעשות עוד 10 חזרות או לרוץ טיפה יותר מהר ולפתע אתה מגלה שאתה באמת מסוגל לזה, הסיבה לכך היא שאנחנו נוטים לוותר לעצמנו או שאנו לא יודעים לבקר את עצמנו, מאמן מושך אותך לקצה גבול היכולת שלך ומאמין בך.
 7. גמישות
  לא כל אחד אוהב להגיע אל חדר הכושר, או להמתין למכשיר שיתפנה. יתרון משמעותי בעיני בצריכת שירותיו של מאמן אישי הוא שאתה לא מוגבל למקום האימון. לא רק שלמאמן שלך יהיה ציוד משלו, אתה גם יכול לבחור את מקום האימון החל מהפארק שאתה כ"כ אוהב ועד הגינה בבית שלך. נקודה נוספת פה היא שעות האימון, לא משנה אם השעה היחידה שלך להתאמן היא השקם בבוקר לפני העבודה, או אחר הצהריים לפני שהילדים חוזרים מהעבודה.
 8. לא רק לגוף, גם לנפש
  ידוע כי פעילות גופנית יכולה לעזור עם בעיות מנטליות כמו דיכאון וחרדה ושהיא מומלצת על ידי מומחים ורופאים רבים. כאשר יש לכם מאמן אישי דבר ראשון הוא מדרבן אתכם להתאמן ונותן לכם מוטיבציה.
  בעזרת בחירת התרגילים המתאימים שישחררו את מיטב האנדורפינים, בנוסף גם תקבלו כתף חמה להישען עליה ברגעים קשים, מה שמוביל אותי לנקודה הבאה והאחרונה שלי.
 9. לא רק מאמני כושר
  בואו נהיה כנים רגע, רוב הזמן במשך האימון עם המאמן האישי שלך אתה תספר לו על השבוע שלך, איך הולך בעבודה ומה לא בסדר עם החיים שלך באותו זמן.
  וזה נורמלי לגמרי! נכון המטרה של מאמן אישי היא לעמוד במטרות שלך בתחום הכושר והבריאות, אבל הם שם גם כדי לעזור לך לשפר את הרווחה הכללית שלך.
  אכפת להם למה אתה לחוץ, כי זה ישפיע על המוטיבציה שלך, אכפת להם מה קורה במערכת יחסים שלך כי זה יכול להשפיע על הרגלי התזונה שלך. ישנם מספר עצום של מקרים בהם מאמן אישי ממלא בנוסף תפקיד של פסיכולוג או מטפל לא רשמי.
  בהרבה מקרים אפילו נרקמת סוג של חברות בין המאמן והמתאמן ואל תופתעו אם תמצאו את עצמכם מזמינים אותו למסיבה שלכם.

בקיצור השימוש במאמני הכושר גם אם זה אחת לתקופה במידה ואינכם יכולים להרשות לעצמכם מאמן על בסיס שבועי הוא דבר חיוני בין אם זה לגופכם ובין אם זה לנפש.
כמו שמאמן כושר אינו הולך לבית המשפט ללא עורך דין כי כנראה שהוא לא יפיק את המיטב בתביעה כזו או אחרת לבדו אז רצוי שהעורך דין ייעזר במאמן כושר כשהוא נכנס לראשונה לחדר הכושר ובמטרתו "להתחטב" לקראת הקיץ.
לכל אחד המקצוע אותו הוא רכש ויש סיבה שכל אחד לומד ומתפתח בתחום אחר.
נסו למצוא מאמן שעושה זאת מסיבה אידאולוגיית אלו הם המאמנים שכנראה יתנו לכם טיפה יותר. מאמנים טובים יש בכל מקום, מאמנים טובים שמאמינים באורח חיים נכון ובריא ובעלי אכפתיות יש טיפה פחות.

זכרו, למה לשדרג את הטלפון שלכם באלפי שקלים אם אפשר לשדרג את גופכם בחינם?

וואן בודי – אתר הכושר של ישראל

אודות הכותב
כי למה לשדרג את הטלפון שלנו באלפי שקלים אם אפשר לשדרג את גופנו בחינם?