3 שינויים קטנים בהרגלי התזונה לשינויים גדולים בתוצאות

שינויים קטנים בהרגלי התזונה

שוב אותו הסיפור מחדש, לא מצליחים להרזות, הדיאטה נתקעה, האמת? רק המילה דיאטה גורמת לי להשמין ולגנוב לי קרואסון שקדים, לכן הפתרון האמיתי יהיה שינוי שמתחיל במה שיש לנו במקרר ולא בשבועיים של דיאטת כרוב.

3 שינויים הראשונים לעבר המטרה

בשינוי בכל דבר בחיים חשוב שיהיה כל מיני מרכיבים, ברוב המקרים אם השינוי קיצוני מידי יהיה לנו קשה לעמוד בו, ולכן הרכבנו בשבילך 3 שינויים קטנים שעושים את ההבדל הגדול.

 1. לא להכניס שתייה ממותקת הביתה – קודם כל מבחינה תזונתית, ברוב המשקאות הללו כמעט ולא נקבל שום ויטמנים או ערך תזונתי כלשהו (חוץ מהמון סוכר), גם במיצים הטבעיים נקבל רמות סוכר גבוהות.
  אם לא ידעת, גם מיץ תפוזים סחוט טבעי הוא סוכר בתחפושת, לצורך העניין אם נשווה בין קולה ומיץ תפוזים טבעי נקבל כמעט את אותה כמות קלוריות, בכוס לא גדולה של 200 מ"ל נוסיף כמעט 90 קלוריות.
  קלוריות שהן מיותרות וריקות. מה במקום? מים מים מים מים ועדיף לא מוגזים. הגוף מורכב ברובו ממים (קרוב ל70 אחוז), הגוף צריך מים מסיבות רבות, אך בקשר להרזיה ואורח חיים בריא המים זה חלק בלתי נפרד מאורח החיים החדש שלנו.
 2. טיגון? לא בבית סיפרנו – הטיגון אינה שיטת בישול בריאה וזה בלשון המעטה, עקב השימוש בחום גבוה ושמן אנו מאבדים בקלות את החומרים המזינים שברבים מהמזונות במיוחד בירקות ובעלים ירוקים.
  בנוסף לחום הגבוה השמן שמתחמם מהווה סכנה בפני עצמו. כאשר אנחנו מרתיחים שמן, אנו גורמים לו להפוך לשומן טראנס ולהתחמצן, בין היתר גורם להצטברות של כולוסטרול בדם.
  מה עושים? עוברים לשיטות בישול אחרות ומגוונות: בישול, אפייה, אידוי, סיר לחץ, פלאנצ'ה, הקפצה, צלייה, קדרה, חליטה, הרתחה, ללא בישול או אפילו במיקרו.

   

  View this post on Instagram

   

  A post shared by Thomas – the Meat Ambassador?? (@fleischbotschafter) on

 3. מזונות עשירים בסיבים ופחמימות מורכבותכאשר נוותר על הלחם הלבן, פסטה, אורז, פתיתים, חטיפים, עוגיות וכל מה שקשור לעולם הקמחים הלבנים והפחמימות ה"ריקות" אנו נקצץ משמעותית בסוכר ובמלח שאנו מכניסים לגופנו.
  אני יודעת שאולי זה נשמע כמו דבר בלתי אפשרי למשפחה עם ילדים, או לסוג חיים ולהרגלים שלנו אבל חשוב שנבין שאומנם קשה לנו להפסיק אך ברגע שמקבלים החלטה כזו אנו משפרים את הערכים התזונתיים שלנו משמעתית!
  מה התחליפים? להחליף את הלחם הלבן בלחם מלא, שיפון, דגנים או שלל האופציות שקיימות (היזהרו מחיקויים של לחם מלא- יש מקרים שמוסיפים צבע מאכל, תיוודעו שאכן אתם קונים את הדבר האמתי), בטטות, שעועית, גרגרי חומוס, עדשים, קינואה ואורז מלא.

אלו הם 3 שינויים בהרגלים (שיש כמעט לכולנו) שעלינו לסגל לעצמנו קודם כל על מנת שנוכל להתחיל לשפר את הלייף סטייל ובעיקר יעזרו לנו להגיע למטרה שאנחנו רוצים להגיע אליה.
חשוב לי לציין, אנו חייבים להפנים כי ההרגלים לא יכולים להיות זמניים אך גם לא צריכים להיות קיצוניים, פעם בשבוע מותר לחרוג בישיבה עם החברים, מידי פעם אפשר לשתות מעט קולה או לחרוג בקצת צ'יפס.
אך חשוב שזה יישאר בגדר ההנאות הקטנות שלנו בחוץ ולא להפוך את הדבר להרגל שיש לנו בהישג יד במקרר, רק ככה עושים שינוי אמיתי.

מקורות:

 1. DIET
 2. BABA-MAIL

 

האם הכתבה עניינה אותך?

366 points
Upvote Downvote
לימור טאובה

מאת לימור טאובה

אימון הוא לא רק תנועה של הגוף אצלה, מדובר בהרבה מעבר. מאימון אפשר לצאת גם עם ערך נפשי כי כאשר אנחנו מחזקים את הגוף גם הנפש מתחזקת.

strech_before_workout

מתיחות לפני אימונים: "גורמות לשרירים שלנו להיות חלשים"

dukan_diet

דיאטת דוקאן: המדריך המלא וכל מה שצריך לדעת