מוטיבציה

כוח מנטלי הוא כוח פיזי: 5 דרכים לכוח מנטלי מתפרץ

חיזוק הכוח המנטלי שלנו גובל בהחלפת המחשבות שלנו ממחשבות מחלישות ומעייפות למחשבות חזקות, מחשבות מקדמות, מה הכוונה?
09 דצמבר 2018

הרבה פעמים שאנו חושבים שאין לנו כוח פיזי זו אינה הבעיה, הבעיה היא החוסר במשהו אחר, הכוח המנטלי.
קבלו 2 סיטואציות שימחישו את זה בדיוק.

סיטואציה 1: אני בן 30, יושב עם גופיה ובוקסר על הספה, מול הטלוויזיה ואני אחרי יום עבודה קשה. אני חייב לנוח, כבר עוד שנייה נרדם.. מ- 1-10, מה לדעתכם הסיכוי שלי לקום מהספה עכשיו להתאמן? כנראה שמינוס 3 נכון? למה? פשוט מאוד, המצב המנטלי שלי נמוך.

עכשיו נסו משהו אחר..

סיטואציה 2: אני בן 30, יושב עם גופיה ובוקסר על הספה, מול הטלוויזיה.. אני אחרי יום עבודה קשה. נתתי היום הרבה עבודה, כמו שצריך. כרגע אני רואה בטלוויזיה רק שטויות ומבזבז זמן, יאללה מספיק, מה עושים במקום? השקעתי כל היום בעבודה לא מגיע לי להשקיע קצת בעצמי? מה הסיכוי עכשיו מ- 1-10? גבוה יותר נכון? חד משמעית. למה? המצב המנטלי שלי גבוה יותר.

הסיטואציה נשארה זהה, מה שהשתנה זה אך ורק המחשבות שלי.
מפה אנחנו מבינים שעל מנת לחזק את הכוח המנטלי צריך מחשבות אחרות, מחשבות מקדמות.

בואו נהיה פרקטיים, הנה 5 שיטות מיוחדות להגיע למחשבות מקדמות בכל סיטואציה בחיים שלנו:

 1. 10 דקות מדיטציה ביום ואתם כבר חצי דרך שם
  מדיטציה עוזרת לכם לשלוט במחשבות שלכם, היא מרגיעה מאוד, עוזרת ליכולת הריכוז, היא עוזרת לכם להיות נוכחים ברגע הזה, בהווה, לא בדאגות מהעתיד ולא בחרטות על העבר. איך זה קשור לכוח מנטלי? אם תלמדו לשלוט במחשבות שלכם תוכלו לנטרל את המחשבות שליליות בראש וככה תהיה לכם יותר אנרגיה.
 2. להתרכז בכל מה שחיובי
  איך נפתח את הבוקר? קודם כל בוקר טוב.
  עכשיו אפשר לפתוח את הבוקר בהכרת תודה, על מה? על מה שיש לך בחיים כמו משפחה, חברים, יכולות, אפילו אוכל והעובדה שקמת בכלל ויש לך עוד יום בחיים האלה לנצל ולחיות.
  אפילו בסיטואציות הכי רעות , שאלו את עצמכם – מה בכל זאת טוב בכל זה? יכול להיות שזה קושי שמכין אתכם, יכול להיות שזה שיעור שאתם צריכים ללמוד, גם ברע יש טוב. ברגע שתתרכזו יותר בזה – החיוביות שלכם תגדל ואיתה ההצלחות בחיים שלכם.
 3. עזרו לאחרים אבל מכל הלב
  משפט שנחרט לי במוח הוא משפט שהמפקד שלי בצבא תמיד היה אומר "מי שקשה לו שיעזור", זה היה נראה לי מטורף, איך לעזור לאחרים אם קשה לי עכשיו? אני זה שצריך עזרה. מה שגיליתי זה שבשנייה שאתה עוזר למישהו, אפילו שקשה לך' אתה אוטומטית מרגיש טוב יותר. וזה מוכח ביולוגית, לא פסיכולוגית, ביולוגית.
 4. כמו שהמצב המנטלי משפיע על הפיזי קורה אותו דבר בדיוק בצורה ההפוכה
  אם אתם עוד לא במכון כי עוד אין לכם את הכוח המנטלי להגיע למכון תתחילו מצעדים קטנים – לאכול מזון נח לעיכול, נשנוש, שלא ידרוש מהגוף את כל המשאבים כדי לפרק אותו ואז "תיפלו" לשנ"צ. תאכלו מזון שמעלה אנרגיה, תקומו מוקדם, תעשו ריצה אפילו של 5 דק'. אתם תרגישו את האנרגיה שלכם עולה.
 5. תכננו את העתיד שלכם, אנשים מסתובבים בינינו בלי לדעת מה הם רוצים
  אם תהיה לכם תכנית – זה יצור ציפייה לעתיד חדש וטוב יותר שיעלה לכם את רמת האנרגיה.

יש לנו כאן חמישה דרכים להעלות מידית את רמת החוזק המנטלי שלכם, קחו דף , 10 דקות , תחליטו מה אתם לוקחים מכאן כדי להעלות כבר בשבוע הקרוב את רמת האנרגיה שלכם.

פה בשבילכם, עמרי.

אודות הכותב
עמרי גורם לאנשים לקום בבוקר עם מוטיבציה לעבודה שהם אוהבים, מלווה אנשים ועסקים לחיים אותנטים פרקטיים ומלאי השראה